23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun

Bundan 102 yıl önce egemenlik; Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından gerçek sahibi olan halka verilmiş, 23 Nisan yarınların teminatı olan çocuklara armağan edilmiştir.

Bu sene 23 Nisan; Uluslararası Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ve İlişkili Meslekler Birliği (IACAPAP) ,Uluslararası Ergen Psikiyatrisi ve Psikolojisi Derneği (ISAPP), Dünya Bebek Ruh Sağlığı Birliği (WAIMH) ve Dünya Psikiyatri Birliği Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Bölümü (WPA-CAP) işbirliği ile dünya bebek, çocuk ve ergenler için ruh sağlığı günü olarak ilan edilmiş olup ulusal egemenliğimizin ve çocuklarımızın değerini bize bir kez daha hatırlatan bayramımızın böyle bir günle taçlandırılmış olması mesleğimizin de onurlandırılması anlamına gelmektedir.

Toplumda hürriyetin, adaletin ve bağımsızlığın sağlanması için şart olan ulusal egemenlik çocuklarımıza bırakacağımız mirastır ve onların ellerinde şekillenecektir.

Gelecek nesillere daha iyi yarınlar bırakabilmek için bizler aklın, mantığın ve bilimin yolundan ayrılmadan tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.

Duyurular

Özlem ve Saygıyla Anıyoruz