12. Nöropsikiyatri Günleri 6-7 Aralık'ta gerçekleştirildi

Türk Nöropsikiyatri Derneği tarafından düzenlenen Nöropsikiyatri Günleri etkinliğinin 12.sini 6-7 Aralık 2019'da İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirdik.

12. Nöropsikiyatri Günleri Bildirileri için tıklayınız.

 

Türk Nöropsikiyatri Tarihinin asırlık çınarları

Türk Nöropsikiyatri Derneği ve  Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ; Türk Nöropsikiyatri Tarihinin asırlık çınarları

Türk Nöropsikiyatri Derneği'nin her yıl düzenlemekte olduğu Nöropsikiyatri Günleri’nin onikincisi bu yıl 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşti.

“Nöropsikiyatride Fonksiyonel Bozukluklar” teması altında, Nöroloji ve Psikiyatri’nin ortak alanında yer alan, çözümü güç durumları hem vaka bazında hem de teorik planda,  değerli hocalarımızın katkılarıyla tartıştığımız bu buluşmada , Doç Dr. Fatih Artvinli'nin katkılarıyla,  Bizans Dönemi'nde  "Hipoje " , Osmanlı Dönemi'nde   Reşadiye Kışlası  olarak tarihte yerini almış,    1914 yılında Toptaşı Bimarhanesi'nin kapatılıp hastaların  taşınması  sonrası "Emraz-ı Akliye ve Asabiye Hastanesi" olarak  kullanılmaya başlanmış, halen bu fonksiyonunu sürdüren, Türkiye nöropsikiyatri tarihinde en önemli mihenk taşlarından biri olan Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin  tarihine odaklanan bir  toplantı ve yüzyıllardır kullanılan  bu mekanı tanıtan bir   "Hastane Gezisi"  düzenledik.

 

 

 

 

Duyurular

Vaka Tartışmaları: Fonksiyonel Hareket Bozuklukları